پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت

پنج چهره پولساز هالیوود


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1

  • Guests
این گزارش نگاهی دارد به پنج چهره استراتژیک هالیوود که نقش بزرگی در رونق تجاری و افزایش ضریب نفوذ آن بر بخش بسیار بزرگی از مردم جهان دارند.به گزارش افکارنیوز به نقل از هفت صبح، هالیوود معبد پول و تجمل و رویاست. کارخانه ای که رویا می فروشد و در میانه رمانس ها و اکشن ها و آثار تخیلی اش می توان ردپای انواع و اقسام کمپانی های بزرگ و تراست های انحصارطلب را جست و جو کرد.

این گزارش نگاهی دارد به پنج چهره استراتژیک هالیوود که نقش بزرگی در رونق تجاری و افزایش ضریب نفوذ آن بر بخش بسیار بزرگی از مردم جهان دارند.

ارقام ارایه شده تنها مربوط به فروش فیلم ها در اکران های سینمایی است و آمار سرسام آور فروش فیلم ها در شبکه گسترده سینمای خانگی را شامل نمی شود.

۱- جیمز کامرون

او نعمتی برای صنعت فیلمسازی است. هر دو فیلم پرفروش اول تاریخ سینما به او تعلق دارد. یعنی آواتار (۲۰۰۹) و تایتانیک (۱۹۹۷). مجموع فروش این دو فیلم در سطح جهان به پنج میلیارد دلار رسیده است و در اکران های دوباره بازهم مورد استقبال قرار گرفته اند.

این تکنسین بزرگ و جاه طلب هر دهه یک فیلم می سازد اما هر فیلمش پیشرفتی در دنیای تکنولوژیک و ظرفیت های بیانی سینما محسوب می شود.

موفقتی او در آواتار موجب احیای دوباره تکنولوژی سه بعدی شد که کل سینما را تحت تاثیر خود قرارداده است. کامرون در کارنامه اش بازهم فیلم های مشهور و پرفروش دیگری هم دارد: ترمیناتور ۱، ترمیناتور ۲، بیگانه ها و البته دروغ های حقیقی که همگی در فهرست ۱۰۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما حاضر هستند و مجموع فروش های جهانی شان حدود دو میلیارد دلار می شود. هالیوود باید این کارگردان خود را طلا بگیرد!


تصویر
2- استیون اسپیلبرگ

اولین ماشین پولسازی مدرن هالیوود که از دهه ۷۰ تا میانه دهه ۹۰ سلطان سینمای تجاری بود و در کنار آن دو اسکار کارگردانی نیز به دست آورده بود. کارنامه او مملو است از موفقیت های بزرگ تجاری: آرواره ها، برخورد نزدیک از نوع سوم، ئی تی، سه گا نه ایندیانا جونز و پارک ژوراسیک.

به اینها موفقیت هایی مثل فهرست شیندلر، نجات سرباز رایان، گزارش اقلیت و اگر می تونی منو بگیر را هم باید اضافه کرد. اسپیلبرگ یک فیلمساز فوق حرفه ای است که نوع داستان گویی و روایت بصری اش بر نسلی از فیلمسازان جهان تاثیر گذاشته است.

هرچند گرایشات سیاسی اش و داد و ستدش با لابی های یهود گاه موجب باران اسکار برای فهرست شیندلر می شود و گاه منجر به بایکوت فیلمی مثل مونیخ.

شوگرلند اکسپرس، آمیستاد، هوک، همیشه، امپراتوری خورشید و ۱۹۴۱ از شکست های تجاری مشهور و نسبتا پرشمار او هستند.


تصویر
۳- جورج لوکاس

لوکاس در دهه ۷۰ با کلید زدن پروژه جنگ ستارگان میلیون ها نوجوان را در سرتاسر جهان شیفته قهرمانان و اتفاقات غیرقابل باور فانتزی حماسی و ماجراجویانه اش کرد. لوکاس با تهیه و کاگردانی مجموعه طول و دراز جنگ ستارگان نقش بزرگی در چرخیدن چرخ صنعت سینمای هالیوود ایفا کرده است.


تصویر

۴- کریس نولان

این نابغه انگلیسی تبار تنها ۴۱ سال دارد اما با ساخت شوالیه تاریکی، تلقین و بتمن آغاز می کند جایگاه بلندی در میان پولسازان هالیوودی پیدا کرده است. فروش مجموع این سه فیلم بیش از ۵/۲ میلیارد دلار بوده است. اکران فیلم بعدی او یعنی شوالیه تاریکی برمی خیزد جایگاه او را در این جدول مستحکم تر نیز می سازد. ممنتو، پرستیژ و بی خوابی از دیگر آثار مشهور این فن سالار انگلیسی هستند.

تصویر
۵- پیتر جکسون

این فیلمساز نیوزلندی تبار با سه گانه ارباب حلقه ها سری در میان پولسازهای هالیوودی درآورد و با موفقیت کینگ کنگ و سپس استخوان های دوست داشتنی جایگاه خود را تثبیت کرد.

سه گانه ارباب حلقه ها در سرتاسر جهان، به مجموع فروش سه میلیارد دلار دست یافت. ادامه این مجموعه یعنی هابیت ها که همین تابستان اکران می شود موقعیت او را به عنوان کارگردانی که پول تولید می کند، ارتقا نیز خواهد بخشید.

تصویر


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی