پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت

شریفی‌نیا: ما در بسیاری از موارد اختیاری نداریم !!


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1

  • Guests

تصویر


سینما - محمدرضا شریفی‌نیا «اختاپوس» را یک فیلم فاخر در حوزه کودک می‌داند.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، نشست فیلم سینمایی «اختاپوس» سه‌شنبه با حضور سیدجوادهاشمی نویسنده و کارگردان، محمدرضا شریفی‌نیا و ترلان پروانه بازیگران، بهنام صبوحی آهنگساز و سعید مجتهد‌زاده مجری و کار‌شناس برگزار شد.

سیدجواد هاشمی در ابتدای سخنان خود به اکران نامناسب فیلمش اشاره کرد و گفت: «از گیشه این فیلم راضی نیستم. در تاریخ سینمای ایران و در تاریخ نمایش فیلم، اکران همزمان پنج فیلم کودک بی‌نظیر است و این اتفاق به ضرر همه فیلم‌ها تمام شده است. مخاطب گیج شده است. برای خانواده‌ها آن هم در این شرایط اقتصادی، سینما رفتن وانتخاب یکی از این فیلم‌ها برای فرزندانشان دشوار‌تر شده است. اگر این فیلم قبل از «کلاه قرمزی» اکران می‌شد. دو الی سه میلیارد فروش می‌کرد چرا که مخاطب مدت‌ها تشنه دیدن فیلم کودک بود.»

محمدرضا شریفی‌نیا درباره فیلمنامه اختاپوس گفت: «برای کودکان و با آن‌ها بسیار کار کرده‌ام و بر همین اساس تصور می‌کردم «اختاپوس» به فیلم فوق‌العاده خوبی تبدیل شود، اما یک فیلم خوب، هزینه بسیاری را طلب می‌کند و ما به عنوان فعالان بخش خصوصی به اندازه بضاعتمان برای افزایش کیفیت این فیلم تلاش کردیم. دولت هم باید از این فیلم‌های بخش خصوصی و سینمای کودک بیشتر حمایت می‌کرد.»

تصویر

محمدرضا شریفی‌نیا و سیدجواد هاشمی در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «اختاپوس»شریفی‌نیا درباره نحوه همکاری بخش خصوصی با دولت و اختصاص بودجه دولتی به فیلم‌های فاخر در بخش خصوصی گفت: «تعریف ما و دولت از فیلم فاخر متفاوت است. از آنجا که این فیلم از غنی ما الهام گرفته شده، می‌تواند یک فیلم فاخر در حوزه کودک باشد، اما مسئله این است که ما در بسیاری از موارد اختیاری نداریم. بعضی‌ها به مراکز تصمیم گیرنده نزدیک‌ترند. دولت با نگاه به اتفاقات و مسائل جاری، تصمیم می‌گیرد فیلم دیگری را اکران کند. هیچ کس مسئولیت این موضوع در اکران فیلم‌ها را به عهده نمی‌گیرد. ما باید قدرتی ماورای این شرایط داشته باشیم که بتوانیم بر مشکلات چیره شویم.»

جواد هاشمی ادامه داد: «ما نمی‌توانیم میان حرف شورای صنفی حرف بزنیم، چون آن‌ها فقط با خودشان حرف می‌زنند و خودشان هم به نتیجه می‌رسند.»

هاشمی از حضور در جلسه شورای صنفی نمایش و پذیرفتن تعهد اعضای این شورا گفت و ادامه داد: «آن‌ها بر خلاف تعهدشان عمل کردند و درباره دلیل ادامه اکران طولانی مدت «کلاه قرمزی و بچه ننه» که باعث نابودی فیلم ما شده گفتند آقای ایرج طهماسب به اینجا آمد و گفت: «بگذارید این بچه بماند» و ما هم گذاشتیم که بچه بماند! این چه مدیریتی است که با یک جمله خنده‌دار تعهدش را فراموش می‌کند و به سینما خیانت می‌کند؟»

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی