پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت

کریستین رونالدو


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1

  • Guests

تصویر

كريستيانو رونالدو در شهر (فانچال) در منطقه (ماديرا) در كشور پرتغال به دنيا آمد. مادر (ماريا دولورس داس آويرا) و پدرش (خوزه دينيس آويرا) بود. او يك برادر به نام (هوگو) و دو خواهر به نام‌هاي (الما) و (كاتيا) دارد. نام رونالدو در كشور پرتغال نام رايجي نيست ولي پدر و مادرش به خاطر (رونالد ريگان) رييس‌جمهور آمريكا نام او را رونالدو گذاشتند زيرا ريگان هنرپيشه مورد علاقه پدر رونالدو بود. او تاكيد مي‌كند اين نامگذاري اصلا دلايل سياسي نداشته است.
وقتی سه ساله بود ضربه زدن به توپ را آغاز كرد. وقتی در شش سالگی به مدرسه رفت ديگر علاقه‌اش به ورزش كاملا نمايان شده بود. او در آن زمان عاشق تيم (بنفيكا) بود و جالب است كه بعدها به تيم رقيب آن يعنی (اسپورتينگ) پيوست. او ابتدا با يك تيم آماتور به نام (آندورنيا) بازی می‌كرد زيرا پدرش در آن باشگاه شاغل بود. در آن زمان رونالدو تنها هشت سال داشت. در سال 1995 يعنی در10سالگی (كريستيانو رونالدو) كم ‌كم در پرتغال كسب شهرت می‌كرد و آهسته آهسته نامی آشنا در ورزش فوتبال می‌شد. به طوری كه دو تيم برتر شهر ماديرا در پی امضای قرارداد با او بودند.


تصویر


كريس رونالدو با بازی در مسابقات زير17 سال يوفا برای تيم (اسپورتينگ ليسبون) مورد توجه (جرارد هولر) سرپرست وقت تيم ليورپول قرار گرفت. در آن زمان او تنها16 سال داشت و به همين خاطر ليورپول از خريد او صرف نظر كرد ولي همين موضوع سبب شد به چشم (سر الكس فرگوسن) بيايد. در تابستان 2003 او در بازي برابر تيم منچستريونايتد به خوبی توانايی‌های خود را در معرض تماشا قرار داد و نشان داد كه می‌تواند در دو جناح بازی كند. پس از بازی، اعضای تيم منچستريونايتد همگي از يك استعداد درخشان سخن مي‌گفتند. آنها معتقد بودند بهتر است در آينده در كنار اين جوان باشند تا مقابل او.
فرگوسن اين جوان را می‌خواست. او می‌خواست از رونالدو به جای ديويد بكام كه به تازگی به رئال مادريد پيوسته بود بهره ببرد و بدين ترتيب كريستيانو با قيمت 24 ميليون و 12 هزار پوند رهسپار تيم منچستريونايتد شد. رونالدو در ابتدا با پيراهن شماره هفت ظاهر شد ولی با وجود تمام مهارت‌ها و حمله‌هايش دوست نداشت تحت فشار انتظارات مردم باشد.
انتظاراتی كه از شماره پيراهن او نشات می‌گرفت. او ترجيح می‌داد پيراهن شماره 27 را بپوشد زيرا در اسپورتينگ نيز همين شماره را مي‌پوشيد. رونالدو هميشه متهم به خود خواه بودن و تكروي است، با اين وجود فرگوسن تمام حيثيت كاری خود را بر روی او گذاشته و مجددا با او قراردادی تا پايان سال 2010 به امضا رسانده است. رونالدو در مصاحبه‌ای با نشريه (ايونينگ نيوز) گفت: (منچستريونايتد هميشه برای كمك به من حاضر است و هميشه از من حمايت می‌كند. من بايد اين را تلافی كنم.)ولی رونالدو اغلب در بازی‌ها، مشكل عصبی پيدا می‌كند. او نمی‌تواند اعصاب خود را كنترل كند و زود از كوره در می‌رود. او يك بار به خاطر رفتار خشونت‌بار و انگشت تكان دادن به نشانه تهديد به سوی تماشاچيان از بازی اخراج و از يك مسابقه نيز محروم شد.

تصویر

(فيليپ اسكولاری) مربی تيم ملی پرتغال نيز به او هشدار داد در مسابقات جام‌ جهانی رفتار خودش را كنترل كند.
كريستيانو رونالدو در سال 2005 به (بازيكن جوان ويژه فيليپو) معروف شد و از سوی فيفا بيستمين بازيكن برتر تاريخ فوتبال لقب گرفت. او با وجود اخلاق تندش محبوب طرفداران منچستريونايتد باقی ماند. به همين خاطر دوست ندارد هرگز تيم منچستريونايتد را ترك كند. او در بازی‌های جام ‌جهانی اولين گل خود را با ضربه پنالتي به تيم ملي ايران زد
زندگي خصوصيپدر رونالدو كه (دينيس آويرا) نام داشت هفتم سپتامبر 2005 و در زمان بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی از دنيا رفت. رونالدو چند ساعت پس از شنيدن اين خبر مجبور بود برابر تيم روسيه بازی كند و اين برای او بسيار سخت بود ولی می‌دانست امكان ندارد در بازی غايب باشد. پس از بازی، سر الكس فرگوسن خود، رونالدو را مشايعت كرد و به كشورش فرستاد. در اكتبر سال 2005 او به همراه مرد ديگري به اتهام آزار جنسی دستگير و مورد بازجويی قرار گرفت. رونالدو كه به گفته خودش از همه جا بی‌خبر بود اين اتهام را تكذيب كرده و آن را توطئه‌ای برای بد نام كردن خود دانست. پليس نيز كه مدرك لازم و كافی برای اين موضوع نداشت او را آزاد كرد. رونالدو پيش از اين با زنی به نام (مرچه رومرو) مجريی اسپانيايي تلويزيون پرتغال رابطه داشت. هر چند اصليت اسپانيايي دارد ولی در پرتغال به دنيا آمده و رشد كرده است. او با آشنايی خود با رونالدو تنفر خيلی‌ها را بر انگيخت زيرا بسياری از طرفداران رونالدو او را شايسته نامزدی فوتباليست محبوب خود نمی‌دانستند و سايت‌های اينترنتي عليه او ايجاد كردند. (مرچه) نه سال از كريستيانو بزرگ‌تر بود و از همسر اولش طلاق گرفته بود. او برای نخستين بار در نشريات پرتغال اعتراف كرد كه با كريستيانو رابطه دارد ولی رونالدو با وجود عكس‌های زيادی كه از آن دو گرفته شده بود، هرگز اين حرف را تاييد نكرد. او هميشه دوست دارد زندگي خصوصی خود را به معنای واقعی آن خصوصی نگه دارد و معتقد است زندگي خانوادگي از زندگي حرفه‌ای جداست. ولی چندی پيش اعلام كردند كه اين رابطه بالاخره به پايان رسيده است. ولی نه (مرچه) از اين موضوع حرفی به ميان آورد و نه رونالدو. تنها يكی از دوستان آنها به خبرنگاران گفت: ارتباط آنها به جدايی انجاميده و مرچه از اين اتفاق بی‌نهايت ناراحت است. سرانجام در بيستم سپتامبر 2006 (مرچه) هم تاييد كرد كه ديگر رابطه‌ای با كريستيانو رونالدو ندارد.
او هزينه سفر (مارتونيز) پسربچه يازده ساله اندونزيايی و پدرش كه از بازماندگان سونامي بودند را پرداخت تا آنها بتوانند به خاطر علاقه پسرك برای ديدن بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی به اروپا بروند. ديگر هم‌ تيمی های رونالدو پس از ملاقات اين پدر و پسر تقبل كردند كه با كمك يكديگر هزينه خريد يك خانه جديد در اندونزي را براي آنها فراهم آورند. پس از پايان بازي‌هاي مقدماتي، رونالدو به اندونزي رفت تا از سرزمين‌هاي مصيبت‌زده آن ديدن و براي آنها كمك‌هاي خيريه جمع‌آوري كند. او در اين سفر با (يوسف كالا) رييس‌جمهور اندونزي نيز ديدار كرد و توانست با به حراج گذاشتن وسايل ورزشي خود در جاكاراتا پايتخت اندونزي، 120 هزار دلار آمريكا كمك جمع كند.
رونالدو هم اكنون يك خانه دو ميليون پوندي در (وود فورد) واقع در انگليس دارد. پس از حضور كريستيانو در تيم ملي كشور پرتغال و بازي مقابل تيم انگليس در مسابقات جام‌جهاني آلمان، طرفداران تيم انگليس به نشانه خشم خود شيشه‌هاي خانه گران‌قيمت كريستيانو را شكستند. رونالدو نيز از اين عكس‌العمل غيرمنطقي مردم ناراحت شد و اعلام كرد منچستر را ترك مي‌كند و آينده او در اسپانياست. (مرچه) سي ساله كه در آن زمان هنوز با كريستيانو رابطه داشت گفت: اگر كريستيانو قبل از اين‌كه خشم مردم فرو بنشيند به انگليس بازگردد، كار احمقانه‌اي كرده است. او حتي از ستاره منچستريونايتد تقاضا كرد براي بردن وسايلش هم به آن جا بازنگردد.
شايعه رابطه كريستيانو رونالدو با دختري به نام (جمااتكينسون) به تازگي بر سر زبان‌ها افتاده است. با اين وجود نامزد قبلي كريستيانو پيام تبريك خود را براي او فرستاد (مرچه رومرو) كه در سال 2005 از كريستيانو جدا شد بهترين آرزوهايش را نثار اين زوج كرده است. گفته مي‌شود (جما) نيز به تازگي از نامزد سابقش كه اتفاقا او نيز يك فوتباليست بوده، جدا شده است. رابطه كريستيانو و (جمااتكينسون) ناگهان تيتر درشت صفحه اول تمام نشريات پرتغال شد. (جمااتكينسون) هنرپيشه نوپاي شبكه ITV خود اظهار داشته كه با كريستيانو رونالدو آشنا شده است.
او نخستين بار كريستيانو را همين اواخر در يك مهماني ملاقات و اعتراف كرد از اين آشنايي بسيار خوشحال است. وي اظهار داشت: (كريستيانو مرد خيلي خوبي است. شنيده‌ام خيلي‌ها به من حسادت مي‌كنند. اين موضوع براي من اصلا عجيب نيست.) اين هنرپيشه 22 ساله كه پيش از اين با (ماركوس بنت) بازيكن تيم (چارلتون) آشنا بود، گفت: (من به فوتبال علاقه خاصي ندارم و اگر با كريستيانو آشنا شده‌ام به خاطر شخصيت اوست. اصولا فوتباليست‌ها همه آدم‌هاي خوبي هستند. در ضمن دلم نمي‌خواهد زياد درباره اين موضوع صحبت كنم چون نامزدي من با ماركوس به خاطر مصاحبه‌ام با خبرنگارها به هم خورد. نمي‌خواهم اين موضوع دوباره تكرار شود.) ظاهرا از اين پس يك زن به جرگه زنان خبرساز فوتباليست‌هاي انگليس افزوده شده است.
سرالكس فرگوسن هميشه از كريستيانو رونالدو به عنوان يك بازيكن برتر نام مي‌برد. او در يك مصاحبه مطبوعاتي در جواب به اين سوال كه آيا رونالدو بازيكن سال مي‌شود يا نه، اظهار داشت: (مطمئنم نام او در ليست است. او 21 سال دارد و به نظر من بهتر از اين هم مي‌شود. او به بلوغ لازم رسيده و اميدوارم بازيكنان جوان ما مثل او خود را نشان دهند. خيلي كم هستند كساني كه مانند كريستيانو مي‌توانند برابر بازيكنان هجومي بايستند. مدافعان نمي‌توانند اين جور بازيكنان را كنترل نمايند؛ به همين خاطر است كه همه به او به چشم يك (خطر بزرگ) نگاه مي‌كنند.)


كوتاه از كريستيانو
_ او در بازي‌هاي يورو 2004 و جام‌جهاني 2006 به عنوان جذاب‌ترين بازيكن شناخته شد.
_ در كودكي با نام مستعار (كلويورت) ناميده مي‌شد.
_ او از سهام‌داران (نايك)، (پيپ جينز)، (اكسترا جاس) (نوشيدني انرژي‌زاي اندونزي) و اتومبيل سوزوكي است هر چند كه خود يك اتومبيل بي‌‌ام‌و مشكي دارد.
_ تيم محبوب كودكي او (بنفيكا) بود.
_ قهرمان كودكي رونالدو (مارادونا) بود.
_ قهرمان كنوني او (لوييس فيگو) و (تيه ري‌آنري) هستند.
_ رونالدو كه در ليسبون بزرگ شده است هميشه به خاطر لهجه (ماديرايي)‌اش مورد تمسخر بچه‌ها قرار مي‌گرفت.
_ رونالدو با (آلبرتو جارديم) فرماندار زادگاه خود دوست صميمي است.


تصویر


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی