پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت

جانی دپ ()


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1 پاسخ برای این موضوع

#1

  • Guests

تصویر

او ((جاني دپ)) است: يكي از پر طرفدار ترين بازيگران سينماي جهان كه وقتي پا بر روي فرش قرمز اسكار يا كن ميگذارد . فرياد هاي ((جاني جاني))و جيغ هاي ممتمد هوادارانش گوش آدم را كر ميكند ولي يك نگاه سرسري و يك لبخند مبهم پاسخ ((جاني دپ )) به اين همه ابراز احساسات است وبس!
او اخيرا در نظر خواهي سايتي مشهور كه ميليونها كاربر دارد . محبوب ترين چهره سينمايي سال شد .
((جان كريستوفردپ)) روز نهم ژوئن 1963 در ((اسنبورو))ايالت كنتاكي آمريكا به دنيا آمد و از همان كودكي با رنج تنهايي و خانه به دوشي دست و پنجه نرم كرد.
با پدرش ميانه خوبي نداشت و به همين دليل براي مدتي و در كنار تحصيل . به كار در مزرعه تنباكوي پدر بزرگش مشغول شد .
((جاني)) پدر بزرگش را بسيار دوست داشت و زماني كه در 8 سالگي خبر مرگ او را شنيد . دچا ضربه روحي شديدي شد : يك شك نا خواسته كه چندي بعد او را به سوي سيگار . مشروبات الكلي و مواد مخدر كشاند .
تلاش خواهران . برادرو مادر ((جاني )) براي برگرداندن او به زندگي طبيعي مؤثر نيفتادو پسرك 12 ساله كاملا غرق در فساد شد.
شايد روانپريشي كنوني ((جاني)) هم از اين دوران پر مخاطره ناشي شده باشد.

جاني نوجوان پس از مدتي خسته از اسباب كشي هاي پياي پي خانواده و تغير محل زندگي (30 بار در عرض 10 سال) به زادگاهش بازگشت و در كليساي عمويش اقامت گزيد.
در اين كليسا بود كه با شنيدن سرود زيبايي ((آوماريا)) دريافت كه تنها تسكين دهنده روح و فكراز هم گسيسته اش موسيقي است . او موسيقي را با نواختن گيتار شروع كرد و پس از تمرينات پياپي و شبانه روزي و بدون استخدام معلم بالاخره به يك نوازنده چيره دست گيتار تبديل شد .
وي با گروه هاي از قبيل((كيدز)) ((يي)) و ((پانكسترز)) همكاري كرد ولي نتوانست آنگونه كه در روياهايش مي خواست . با موسيقي به چهره مثال زدني تبديل شود.

((جاني )) در 15 سالگي از مدرسه اخراج شد و به لس انجلس مهاجرت كرد و تا بيست سالگي كه با (( لوري آن اليسون )) ازدواج نكرده بود شغلهايي نظير كارگري در پمپ بنزين و فروش مداد را هم تجربه كرد.
اما پس از ازدواج از طريق همسرش با ((نيكلاس كيج)) آشنا شد و ((كيج)) كه به شخصيت مائخوذ به حيا و با استعداد((جاني)) علاقمند شده بود مقدمات حضور وي براي بازي در فيلم ((كابوس در خيابان الم )) را فراهم كرد .

تصویر

او در اين كار نقش دوست قهرمان اصلي داستان را ايفا كرد كه البته همان اوايل فيلم توسط ((فران گرگور)) (شخصيت وحشتناك و قاتل فيلم) تكه وپاره شد!

جاني )) پس از جدايي از همسرش در شرايط مالي بدي به سر مي برد و به همين جهت براي مدتي در منزل(( نيكلاس كيج)) زندگي كرد كه البته با روي غلطك افتادن مسير زندگيش در بازيگري رفته رفته روزگار به او روي خوش نشان داد و بلاخره ((جاني)) توانست روي پاي خودش با ايستد تا جايي كه در حال حاضر يك آپاتمان در جنوب فرانسه و يك خانه در لس آنجلس دار و خواهرانش ((دبي و كريستي)) هم منشي هاي مخصوص او هستند !

وي براي اينكه به طور حرفه اي بازيگري را دنبال كند در كلاسهاي بازيگري درس خوانده و با توجه به جذابيت چهره و استعداد بازيگريش خيلي زود به يك ستاره تبديل شد .

بازي او در يكي از سريالهاي شبكه ((فوكس )) با نام ((21 جاده ترقي)) به خاطر همان صورت جذاب و شيوه خاص بازيگريش بسيار مورد توجه قرار گرفت اما ((جاني)) قدر اين موقعيت را ندانسته و به دليل دوباره مبتلا شدن به افسردگي و روي آوردن مجدد به مواد مخدر نتوانست روند موفقيت آميز خود را ادامه دهد و چهره اش خيلي زود از ياد كساني كه تازه با اين بازيگر تازه كار آشنا شده بودند بيرون رفت.

تصویر

نقش آفريني كلاسيك و فانتزي او در ((ادوارد دست قيچي)) سر آغاز براي موفقيت هايش در عرصه بازيگري بود .

انتخاب وي براي اين نقش در اين فيلم هم خيلي اتفاقي صورت گرفت.

((جاني )) ميگويد: هميشه دوست داشتم در اثري از كارگرداني بزرگ مثل ((تيم برتون)) حضور داشته باشم.بارها به او تلفن زدم و خواهش كردم به من هم نقشي بدهد. در حالي كه از تماسهاي پياپي خسته بودم ناگهان تلفن زنگ زد و ((تيم برتون)) پشت خط بود كه گفت: آقاي دپ شما ادوارد من هستيد!

((جاني دپ)) پس از(( ادوارد دست قيچي )) در فيلم هاي خوش ساخت ديگري نظير((اسيلپي هالو)) (تيم برتون) ((رؤياي آريزونا)) (امير كاستاريكا) ((مردمرده)) (جيم جارموش) ((دوازده نهم)) (رومن پولانسكي) و (( دون ژوان دوماركو)) (جرمي ليون) نيز نقش آفريني كرد و نه تنها به يك سوپر استار تبديل شد بلكه به اوج شهرت و محبوبيت نيز رسيد .
اما چه سود كه او از شهرت بيزار بود واز هوادارانش فراري!
بارزترين تفاوت بازيهاي (( جاني دپ)) نسبت به بازيگران هم نسلش باورپذير كردن نقشها براي تماشاچي توسط اوست.
او معمولا به شخصيتهاي جان ميبخشد كه متلزل. كمي ترسو ما ء خوذ به حيا و تاحدي رمانتيك هستند.
شيوه بازي او را در بدنهاي عضلاني و مردانه((تام كروز)) و ((برات پيت)) نمي توان سراغ گرفت همانطور كه امثال ((لئوناردودي كاپريو)) هم ظرافت نقش آفريني وي را ندارد.
((جاني)) همواره روحيات ناشناخته و مرموز خود را در نقش هايش جاري مي كند و همين موضوع تماشاچي را وادار به تفكر و تاء مل براي شماخت شخصيت نقش و خود ((جاني)) مي كند .
او تمام تنشهاي عصبي يك شخصيت را با كمترين ميزان استفاده از دست . سرو پا و تنها با بهره بردن از تغير حالت چشمانش نمايان ميكند .

تصویر

از جمله موفق ترين نقش آفرينيهاي او در اين سالها مي توان به حضورش در ((رؤياي آريزونا)) به كارگرداني ( امير كاستاريكا ) اشاره كرد كه در آن با (( جري لويس)) همبازي بود و همينتور بازيش در كنار ((دي كاپريو))ي جوان در ((چه كسي گيلبرت گريپ را خورد)) هم موجب شد كه تا مدت ها تيتر اول بسياري از نشريات سينمايي به او اختصاص يابد.
(( دپ )) پس از نقش آفريني هاي فراوان . سر انجام با جان بخشدن به شخصيت (( كاپيتان جك اسپارو)) در فيلم(( دزدان دريايي كارائيب)) كانديداي دريافت جايزه اسكار شد كه البته (( شون پن)) گوي سبقت را از او ربود و مجسمه طلايي را در دستانش لمس كرد.
بازي قدرتمند و پخته (( دپ )) در اين فيلم به قدري با استقبال جشنواره ها منتقدين و قشر سينما رو روبرو شد كه تهيه كنندگان آن از وي خواستند تا در سري دوم فيلم هم به ايفاي نقش بپردازد

تصویر

سری دوم فیلم برای جانی با شکوه تر از قسمت اول بود و این فیلم با فروشی فوق العاده توانست نام خود را در پرفروش ترین های تاریخ سینما ثبت کند.


#2

  • Guests
یه اعتب طلبت فردا میدم بهت...جانی دپ عالیههههههههههه
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی