پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت

ادامه ی حضور بی جدبه نامزدها در تلویزیون، و انتقادها و ایده های اغلب پیش پا افتاده


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1

  • Guests
امیر قادری در گفتگوی روز پنج شنبه اش با ایسنا، درباره‌ی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما گفت: با اینکه پخش گفتگوها و مناظره‌های انتخاباتی می‌تواند یک فرصت برای تلویزیون باشد تا مخاطبش را بار دیگر به سوی خود بازگرداند، اما کیفیت پایین حضور رسانه‌یی خود نامزدها و ایده‌ها و انتقادات پیش‌پا افتاده‌شان، این فرصت را از تلویزیون گرفته است.
تصویر

او با پایین خواندن کیفیت حضور رسانه‌یی خود نامزدها، معتقد است: در چنین شرایطی روز به روز بیش از گذشته، پخش هر مناظره مشارکت عمومی را کاهش خواهد داد و در مسیر معکوس عمل خواهد کرد؛ مگر اینکه تغییری در این مسیر ایجاد شود.

به گزارش کافه سینما، امیر قادری، در گفت‌وگوی روز پنج شنبه اش با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، که امروز منتشر شد، عنوان کرد: وقتی افراد شرکت‌کننده در برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون نتوانند حرف‌های تازه‌ای بزنند، ایده‌های خوبی را مطرح کنند و شخصیت رسانه‌ای جذابی داشته باشند، این برنامه‌ها مخاطب پیدا نمی‌کنند؛ درست است که مردم به خاطر اهمیت انتخابات دوست دارند برنامه‌های انتخاباتی را دنبال کنند، اما اگر این برنامه‌ها کیفیت مطلوبی نداشته باشند برنامه‌شان دیدنی نمی‌شود.

وی افزود: اتفاقی که تاکنون در این دوره از برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون افتاده، این بوده است که نامزدهای ریاست جمهوری در اغلب گفت‌وگوها آدم‌های رسانه‌یی و جذابی نبودند و حرف چندان تازه‌ای برای مردم نداشتند که البته این موضوع تقصیر تلویزیون نیست.

این منتقد خاطرنشان کرد: اگر قرار است نقدی بر برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما داشته باشیم، این نقد بیشتر متوجه نامزدهاست که باید به عنوان فردی رسانه‌یی و جذاب در برنامه‌ها حاضر شوند و حرف جدیدی برای مردم داشته باشند.

قادری معتقد است: با توجه به این نوع گفتگوها که اکنون در برنامه‌ها شاهد آن هستیم و همچنین حرف‌های تکراری و بدون ایده‌ و انتقادات پیش پا افتاده‌ی نامزدها، تلویزیون هر کاری هم می‌کرد باز نمی‌توانست برنامه‌هایش را جذاب‌تر از این تولید کند.


او ادامه داد: برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون مانند برنامه‌های رسانه‌ای‌ی شده که افراد جذاب و دارای حرف نو در آن شرکت نکردند و از آنچه که انتظار داشتیم سطح‌شان پایین‌تر بوده است، اگر این برنامه‌ها با این سطح از گفتمان‌ها و ایده‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پیش بروند باید گفت پخش هر کدام از این برنامه‌ها و حضور هر کدام از نامزدها در برنامه‌ها از مشارکت انتخاباتی مردم می‌کاهد.

قادری در ادامه مطلب بالا در عین حال گفت: شاید هم تلویزیون از این بی‌انگیزگی و جذاب نبودن برنامه‌ها چندان ناراضی نباشد.
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی