پرش به

مهمان گرامی خوش آمدید ...

منوی انجمن

به انجمن بازی آنلاین هفت تیر خوش آمدید
ورود به انجمن ساخت اکانت
تصویر

آموزش شیوه عکاسی حرفه ای از کودکان


  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
sheyda69

sheyda69

    عضو جدید

  • Members
  • ستاره
  • 7 ارسال

مجله شهرزاد: بچه‌ها بسیار زیاد زود بزرگ می‌شوند و فقط راه ثبت روزهای شیرین کودکی‌شان گرفتن عکس فیلم دیدنی است. اگر از پدر مادرهای‌تان بپرسید به شما می‌گویند ارزش ثبت این لحظات چقدر خیلی است نگاه کردن به این عکس‌ها چقدر لذت‌بخش شادی ‌آفرین است. بسیار زیاد از خانواده‌ها کودک‌شان را برای عکاسی به آتلیه بارداری می‌برند اما اگر عکاسی از فرزندتان را به آتلیه عکاسی محدود بکنید بسیار زیاد از لحظه‌های زیبا ی او را از دست می‌دهید. پس بهتر است اصول عکاسی از کودک را بلد باشید تا بتوانید هر جا ضروری شد دوربین‌تان را آماده بکنید لحظه‌ای جاودانه از فرزندتان خلق بکنید . دقت داشته باشید ، در زندگی کوچولوی شما لحظاتی پیش می‌آید که احتمالا هیچ‌ دیگر تکرار نشود.

اولین‌ها را ثبت بکنید

ثبت اولین‌های فرزندتان یکی از مهم‌ترین لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. برای انجام این کار باید حوصله داشته باشید و دوربین‌تان همـواره آماده باشد. چیزهایی مثل اولین خنده، اولین حمام، اولین دندان، اولین قدم و اولین‌های دیگر فرزندتان برترین سوژه برای عکاسی هستند . سعی بکنید آن‌ها را از دست ندهید. می‌توانید این اولین‌ها را برای دوست ها و بستگان‌تان بفرستید بعدها از آن‌ها یک آلبوم جداگانه درست بکنید اسمش را بگذارید اولین‌ها.

77151_827.jpg

صورت فرشته را ثبت بکنید

کوچولو شما در هر سنی نیاز به یک سری عکس زیبا پرتره دارد. پرتره به عفردی گفته می‌شود که بخش خیلی آن با صورت پوشانده می‌شود و اکثرا ٌ در کادر آن از بالای سر تا زیر گردن کودک معین است. چنانچه می‌خواهید از کودک‌تان عکس زیبا پرتره بگیرید، خوب است پس زمینه آسان باشد. رنگ‌های گرم مثل قرمز عکـس را شلوغ می‌کند. بهتر است به جای آنها از رنگ‌های سرد، مثل آبی مصرف بکنید . رنگ‌های مختلف را امتحان بکنید ، احتمالا یک رنگ ویِژگزینشه بیشتر به کوچولو شما بیاید و با استفاده از آن رنگ در پس‌زمینه بتوانید عکس‌های زیبا تری بگیرید.

کمی فکر بکنید

دکورهای معمولی، عکس‌های معمولی به وجود می‌آورند. به جای اینکه بچه کنار مبل بایستد و پایه‌های بی‌ریخت مبل پس زمینه عکس زیبا او باشند، بهتر است او را روی مبل بگذارید. می‌توانید ابتکار به خرج دهید او را کنار عروسک‌هایش، کنار قابلمه‌های آشپزخانه، توی کمد، یا جاهای خنده‌دار دیگر بگذارید از او عکـس بگیرید. چتر، کلاه، موبایل یا تلفن در کنار بچه‌ها فرم‌های زیبا یی درست می‌کند. از بچه‌ها با خوراکی‌های‌شان عکس جالب بگیرید. ‌های آن‌ها را درآورید بگذارید تا می‌خواهند با خوراکی‌های‌شان خرابکاری کنند. همچنین می‌توانید از آیینه مصرف بکنید . رفتار بچه‌ها با آیینه زیاد باطعم است. آن‌ها با دیدن آیینه ذوق‌زده می‌شوند حرکات باطعم ‌ای نشان می‌دهند. به‌علاوه داشتن بچه عکس ش در آیینه زیاد زیبا ست. می‌توانید از همسرتان کمک بگیرید. از او بخواهید بچه را بخنداند یا با او بازی کند تا بتوانید عکس‌های مفرق ی از او بگیرید. اگر امکان‌پذیر نیست، می‌توانید جغجغه یا هرچیز دیگر مورد علاقه بچه را کنار دست‌تان داشته باشید و با تکان دادن کودک تذکر او را به خودتان جلب بکنید . جهت مثال بازی دالی، عکس‌های زیبا یی می‌دهد. می‌توانید موقع عکاسی این بازی را با بچه تکرار بکنید . اکثرا ٌ بچه‌ها از عکاسی زود خسته می‌شوند. پس تمام چیز را آماده بکنید تا برترین عکس زیبا را در دقایق اول عکاسی که بچه حوصله دارد و سرحال است بگیرید.

این نوزادهای بدقلق

عکاسی از نوزادان بدقلق حتی در آتلیه نوزاد هم مشکل و دردسر ساز است.همـواره در روزهای اول که فرزند شما نوزاد است شوق ذوق جهت عکاسی از او دارید. ولی چون نوزاد خواب است و حالت‌های مفرق ی به خود نمی‌گیرد، بعد از گرفتن چند عکس جالب از او، از گرفتن عکس‌های دوباره تکرار ی خسته می‌شوید. اما با کمی ابتکار می‌توانید عکس‌های مفرق و زیبا یی از نوزادتان بگیرید. جهت مثال می‌توانید با ‌های مختلف یا حتی در حالت برهنه از او عکس جالب بگیرید. جهت مثال می‌توانید کلاه خنده‌دار سرش بگذارید. غیر از حالت درازکشیده، می‌توانید آن‌ها را روی شانه کسی بگذارید و از آن‌ها عکس جالب بگیرید. می‌توانید او را روی دست‌تان نگه دارید و کوچکی او را با بزرگی دست‌تان مقایسه بکنید و از او عکس جالب بگیرید. می‌توانید او را در سبد بگذارید، یک روبان رویش پاپیون بکنید ... این نوزاد مال شماست و ساعت‌ها دارید برای عکاسی از او خلاقیت به خرج دهید. حواستان باشد موقعی که نوزاد تازه از خواب بیدار شده در حال کش‌وقوس خمیازه کشیدن است برترین زمان برای گرفتن عکس‌های جالب خنده‌دار از اوست. می‌توانید از اعضای بدن کوچکش عکـس بگیرید. اندازه پای فرزندتان در مقایسه با دست شما یا زمان ی با دست کوچولویش انگشت‌تان را می‌گیرد سوژه بهتر ی برای عکاسی به شما می‌دهد. اما فراموش نکنید که چشم نوزادان به فلاش دوربین حساس است. به احتمال زیاد برای عکاسی از آن‌ها فلاش را خاموش بکنید و به نور طبیعی قناعت بکنید .

Mr-Handsome-Neckties-Eli-Fedora-625x500.


بچه‌های قد و نیم‌قد

وقتی بچه‌ها بزرگتر می‌شوند، می‌توانید از سوژه‌های دیگری جهت عکاسی از آنها استفاده بکنید . برای مثال از بچه به همراه شکلات، بستنی یا بادکنک عکس جالب بگیرید. می‌توانید عینک یا کلاه بزرگترها را به آن‌ها بپوشانید عکس زیبا بگیرید. کشتی گرفتن با پدر یا کمک کردن به مادر در کارهای خانه، سوژه‌های بهتر ی جهت عکاسی هستند . گاهي وقت‌ها مجبور هستید از بچه‌ها به طور دسته جمعی عکس جالب بگیرید. همآهنگ کردن چندتا بچه با کار سختی است. می بایست با حوصله آن‌را انجام دهید. می‌توانید با قول دادن جایزه یا خوراکی، بچه‌ها را به عکس جالب گرفتن تشویق بکنید . با چند دکور یا مد ابتکاری می‌توانید عکس‌های بسياري از جمع بچه‌ها بگیرید. می‌توانید از آن‌ها بخواهید به ترتیب قد بایستند یا با هم گیم کنند. بد سلیقه‌ترین مدل جهت عکاسی از بچه‌ها در این حالت این است که از آن‌ها بخواهید مستقیم بایستند. فراموش نکنید، شما به عنوان عکاس بیش از تمام چیز باید جرات خلاقیت داشته باشید.

قد و بالای قشنگ

اگر می‌خواهید تمام اعضا کودک را در عکـس داشته باشید، سعی بکنید او را جاهای باطعم بنشانید. کنار وسایل خانه مثل اتومبیل شویی، کنار در اتاق، کمد، روی کاناپه یا هر جای دیگری که اندازه کودک در مقایسه با اشیا دیگر نشان داده شود. لازم نیست همیشه بچه وسط کادر باشد. کادربندی‌های مختلف را امتحان بکنید . سعی بکنید فرزندتان را در موقعیت کشمکش کار قرار دهید از او عکس زیبا بگیرید. بچه‌ها در حال گیم یا شیطانی زیاد زیبا می باشند . حواستان باشد هم عکس‌های عمودی را امتحان بکنید هم افقی‌ها را. این را نیز بدانید که ضروری نیست تمام عکس‌های کودک شما تمام رخ باشد. نیم‌رخ یا سه‌رخ کودک شما نیز به اندازه تمام رخ او قشنگ ست. چنانچه از قد بچه عکس زیبا می‌گیرید زحمت بکشید و روی زمین بنشینید یا دراز بکشید. اینطوری کوچولو را کاملا از روبه‌رو نشان می‌دهید. اگر ایستاده از فرزندتان عکس جالب بگیرید به خاطر اختلاف قد اعضا او به اصطلاح دفرمه خواهد شد. خوشبختانه الان مثل سال‌های قدیم دوربین‌ها آنالوگ نیستند نیاز نیست در فیلم جالب عکاسی صرفه‌جویی بکنید . بعد از هر حالت کودکان چند عکس زیبا متوالی بگیرید، بعد در رایانه با کیفیت ترین را گزینش بکنید اضافه‌ها را بدون استرس پاک بکنید .

Cilento-family-portrait-studio-children-

آتلیه 20 هزار تومانی

چنانچه به عکس زیبا گرفتن زیاد علاقه دارید می‌توانید در خانه یک آتلیه کوچک درست بکنید از کودکتان عکس جالب آتلیه ای بگیرید. نگران نباشید. این کار اصلا سخت نیست. جهت داشتن یک آتلیه کودک کافی است یک پرده سفید یا کاغذ رولی تولید و ساخت بکنید . کاغذ راحت‌تر و کم‌خرج‌تر است. می‌توانید موقع عکاسی آن را با چسب به دیوار بچسبانید و بعد از عکاسی آن را جمع بکنید و جایی نگهداری د. جهت این‌جور عکس‌ها خوبتر است کاغذ را از دیوار آویزان بکنید تا روی زمین و جایی که بچه می‌ایستد ادامه‌اش دهید. این‌طوری یک زمینه فوق‌العاده خواهید داشت که می‌توانید بعدها در فتوشاپ هر کاری روی آن انجام دهید. نپرهزینه نور آتلیه نباشید. شما می‌توانید با دو چراغ مطالعه نور مورد نیازتان را تامین بکنید . تنها کافی است نورهای دیگر را خاموش بکنید ، پرده‌ها را بکشید، چراغ مطالعه‌ها را روی یک پایه بگذارید و جلوی آن‌ها را با کاغذ بپوشانید. به این صورت نور غیر مستقیم و یکنواختی خواهید داشت که برای عکاسی از بچه‌ها حسابی مناسب است.

نور اضافه خاموش

دقت داشته باشید ، با کیفیت ترین نور برای عکاسی از بچه، هوای ابری است. در این نور بچه اخم نمی‌کند و قشنگ یی نور طبیعی روی صورتش می‌افتد. فلاش ضعیف با نور نرم یا غیر مستقیم، صورت کوچولو را به‌اندازه کافی روشن خواهد کرد. استفاده از یک دستمال کاغذی روی فلاش به تولید چنین‌نوری کمک خواهد کرد. علاه بر زیبا یی نور، نور مستقیم فلاش هم چشم بچه را اذیت نخواهد کرد. هرچه فرزند شما کوچکتر باشد می بایست برای عکاسی از او از نور مصنوعی کمتری مصرف بکنید . حتی خوب است در مواقعی که ضروری نیست فلاش دوربین را خاموش بکنید . اگر زمینه پشت ارزش دارد و چنانچه به قشنگ تر شدن عکـس می‌کند می‌توان آن ‌را کمی روشن کرد وگرنه محو یا تیره شدن آن بهتر است. بچه‌ها موقع عکاسی خیلی تکان می‌خورند. پس می بایست نور کافی همراه داشته باشید به خاطر این‌که بتوانید دوربین را روی سرعت بالا بگذارید تا چنانچه بچه زیاد تکان خورد، عکسش تار نشود.


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی